Pierścionek z Topazem

Topazy to kamienie szlachetne, które już w starożytności były doceniane i cieszyły się sporą popularnością. Niestety nieznana jest dokładna etymologia nazwy tych kamieni. Co ciekawe, topazy mogą przybierać różne barwy. Należą bowiem do grupy minerałów allochromowych, a więc mogą być nawet bezbarwne, barwa zaś pochodzi od zawartych w minerale rzadkich pierwiastków lub defektów w strukturze! Topazy najczęściej przyjmują barwę żółtą, czerwoną (jedne z najdroższych), brązową, brązowo – żółtą, różową, purpurową, a także zieloną oraz niebieską. Choć znane nam najbardziej topazy są właśnie niebieskie, są to wyjątkowo rzadkie kamienie, a także drogie! Pierścionek z topazem o niebieskim zabarwieniu zazwyczaj posiada osadzony w nim niebieski topaz biżuteryjny - zazwyczaj otrzymany ze słabo wybarwionych topazów w specjalnych laboratoriach.

Topaz – symbolika siły i witalności oraz miłości

Topaz charakteryzuje bogata symbolika. Ma przynosić siłę, piękno i inteligencję, a także podobno przedłużać życie! Dzisiaj ezoterycy są zgodni, ze topaz wzmacnia nasze zdrowie, przynosi do życia radość i spokój, przeciwdziałając złym energiom. Topaz symbolizuje także miłość, dlatego często pierścionek zaręczynowy topaz bardzo często wybierany jest na oświadczyny swej wybrance. Pierścionek zaręczynowy z topazem to z pewnością dobra prognoza dla przyszłego małżeństwa! Jest on symbolem miłości, ale nie dzikiej, burzliwej i niespokojnej, lecz pełnej pokoju, wzajemnego wsparcia i duchowego porozumienia. Umieszczając taki właśnie pierścionek na serdecznym palcu ukochanej zyskujemy pewność pięknego, udanego małżeństwa.

Pierścionek z topazem – idealny na wiele okazji

Pierścionek z topazem to często wybierana biżuteria na prezent z różnych okazji. Przede wszystkim, złoty pierścionek z topazem to oryginalny i pięknie prezentujący się na dłoni pierścionek zaręczynowy, zachwycający blaskiem i głęboką symboliką dojrzałej miłości. Jednak nie tylko! Pierścionek topaz kojarzony jest również z biżuterią która dodaje wewnętrznej siły, zdrowia, spokoju i pełni radości, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako upominek dla bliskiej osoby. Taki złoty pierścionek z topazem pokaże osobie obdarowanej, że zależy Ci na jej szczęściu, dobrym samopoczuciu i zdrowiu – a przecież piękniejszych życzeń nie można sobie wyobrazić! Jeśli zatem szukasz prezentu dla żony, mamy, babci, siostry, siostrzenicy, z różnych okazji – na specjalną uroczystość, rocznicę, wyjątkowy dzień, lub po prostu szukasz sposobu na okazanie swoich uczuć, wyjątkowy, zdobiony pierścionek z topazem bądź pierścionek z topazem i brylantami to wspaniały pomysł na prezent, który z pewnością zachwyci od pierwszego wejrzenia, zaś noszony codziennie lub na specjalne okazje, będzie wywoływał uśmiech na twarzy i miłe wspomnienia, dodawał pewności siebie i wewnętrznej siły.

Jaki wybrać pierścionek z topazem?

Nasz sklep jubilerski powstał z pasji i zamiłowania do piękna, a ponieważ to zamiłowanie do piękna już od wielu lat przekazujemy naszym klientom, doskonale wiemy, jak różnorodne są ludzkie charaktery, gusta i upodobania! Dlatego też każdemu podoba się inny styl, inny sposób zdobienia, inny sposób wykończenia. Wychodząc naprzeciw różnorodności naszych klientów, stworzyliśmy bogatą ofertę biżuterii, w tym także szeroki wybór jeśli chodzi o wyjątkowy złoty pierścionek z topazem! W ofercie posiadamy pierścionki wykonane z żółtego oraz białego złota. Osadzone w nich topazy przyjmują różne kształty oraz wiele odcieni niebieskiego – bledszych lub też bardziej intensywnych. Prawdziwa perełka to również pierścionek z topazem i brylantami, w którym główny kamień – topaz – otoczony jest maleńkimi brylancikami. Dzięki temu pierścionek zyskuje nieopisany blask i wyjątkowy kunszt. Jesteśmy przekonani, że oglądając naszą ofertę, jeden z pierścionków trafi prosto do Twojego serca, wzbudzając zachwyt!

Nasze kolekcje biżuterii cechowane są bez wyjątku przez Polski Urząd Probierczy – jest to gwarancja najwyższej jakości kruszców, kamieni oraz samego wykonania. Pragniemy bowiem, by wybrany przez Państwa pierścionek z topazem zachwycał nie tylko pierwszego dnia, lecz stał się cenną pamiątką i ozdobą na wiele lat!

Każdy pierścionek znajduje się w ozdobnym pudełeczku. Warto spersonalizować prezent – dlatego w naszym sklepie do pudełeczka dołączamy personalizowaną dedykację – gratis! Upominek nabierze dzięki temu osobistego charakteru, i stanie się pamiątkowym i symbolicznym elementem biżuterii, nie tylko ozdobą.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.