Prezent na chrzest

Prezenty z okazji przyjęcia pierwszego sakramentu w życiu 

Narodziny dziecka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Przynosi wiele radości, wyzwań i niekończącej się miłości. Niedługo po narodzinach pociechy, zwykle planuje się jej chrzest święty. To szczególnie ważny sakrament dla każdego katolika. Oznacza przyjęcie dziecka do wspólnoty chrześcijańskiej i zmycie grzechu pierworodnego. To wyjątkowa okazja, by podarować maluchowi pierwsze prezenty i pamiątki, które zostaną z nim na zawsze. 

Idealny prezent na chrzest dla dziewczynki powinien być ładny i praktyczny. Może to być złota biżuteria lub np. grawerowana szkatułka na jej skarby. A jaki prezent na chrzciny dla chłopca? Warto postawić na męski, złoty medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Będzie on piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Medaliki pełnią dla dzieci rolę amuletu i symbolu, który przypomina im o wstąpieniu we wspólnotę katolicką. 

Jeśli zastanawiasz się, co kupić na chrzest dla chłopca, a co dla dziewczynki, pamiętaj że liczy się symbolika. Wszelkiego rodzaju podarunki z wizerunkiem Świętej Rodziny, jak również personalizowane przedmioty będą świetnym pomysłem. Mimo, iż małe dziecko nie zna jeszcze ich symbolu oraz znaczenia, w przyszłości doceni ich wartość sentymentalną. 

Miło jest wracać, już jako dorosły człowiek, do wspomnień i pamiątek sprzed lat. Te, podarowane z okazji Chrztu Świętego, nie muszą być przedmiotami trzymanymi głęboko w szafie. Warto, by prezent na chrzciny dla chłopca, jak i dla dziewczynki był zarówno pamiątką, jak i rzeczą użytkową.

Prezent na chrzciny dla chłopca pomysły

Wciąż zastanawiasz się co kupić chłopcu na chrzest? Chcesz podarować mu coś, co będzie pamiątką na lata i jednocześnie odegra określoną rolę? To, co wybierzesz, zależy od Twoich preferencji, budżetu oraz tego, jaką rolę pełnisz w życiu dziecka. Prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnego będzie różnił się od tego podarowanego przez znajomych. Zwykle prezenty otrzymywane przez dziadków, czy chrzestnych są swojego rodzaju symbolem i wyjątkową pamiątką na chrzest dla chłopca. 

Jaki prezent na chrzest dla chłopca będzie najodpowiedniejszy? Co wybrać i czym się kierować? Oto kilka zróżnicowanych propozycji, które pomogą Ci podjąć decyzję: 

  • złoty medalik męski z dedykacją gratis. Mnogość kształtów oraz wizerunków jest ogromna. Możesz postawić na medalik okrągły, owalny, kanciasty lub w kształcie  krzyża. Taki z wizerunkiem Matki Boskiej, Pana Jezusa, Świętej Rodziny lub Anioła Stróża. Będzie to idealny pomysł na prezent na chrzest dla chłopca od dziadków, czy też od chrzestnych. 
  • srebrna ramka na zdjęcie (pozwoli wyeksponować wizerunek maluszka i zatrzymać ulotne chwile),
  • srebrne obrazki przedstawiające świeckie postacie, a także anioły. Napis na obrazku, nawiązujący do chrztu świętego, będzie przypominał, z jakiej okazji go otrzymano. To piękną pamiątka, którą rodzice dziecka będą mogli umieścić nad jego łóżeczkiem,
  • jeśli interesuje Cię uroczy i typowo dziecięcy prezent na chrzest dla chłopca, postaw na skarbonkę. Ozdobiona kolorowym wizerunkiem bajkowej postaci, zachęci dziecko w przyszłości do oszczędzania i odkładania pieniędzy na swoje cele i marzenia.

 

Prezenty na chrzest dla dziewczynki

Bardzo popularną tradycją jest wręczanie złotej biżuterii, jako prezent na chrzest dziewczynki. Mogą to być medaliki z wizerunkami boskich postaci, kolczyki złote i łańcuszki. Do wyboru w typowo dewocjonalia stylu lub też neutralne (w kształcie serca, motyla, aniołka). Biżuteria to dobry trop i „pewniak”, jeśli chodzi o prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej, czy też od dziadków. Możesz postawić też na coś bardziej praktycznego, w dziecięcym stylu lub wręczyć symboliczny prezent, który dziecko otrzyma, gdy będzie starsze. Pomysłów na to, co możesz sprawić dziewczynce, jest wiele. Na co warto zwrócić uwagę? 

  • podobnie jak w przypadku prezentów dla chłopca, dobrą ideą są srebrne obrazki z wizerunkiem np. aniołka i grawerem, lub też srebrna ramka,
  • pozytywka dla dziecka z dedykacją – będzie zdobić dziewczęcy pokój i do tego grać delikatną melodię,
  • sztućce z grawerem – czy można wyobrazić sobie bardziej praktyczny prezent na chrzest dla dziewczynki?! 
  • posrebrzane buciki ze sznurówkami – świetna ozdoba dziecięcego pokoiku, 
  • srebrna ramka na zdjęcie z wybranym napisem. Można w niej umieścić fotografię z chrztu dziewczynki i wyeksponować np. na półce, 
  • figurka biedronki –  laminowane srebrem biedroneczki, polecają się jako dodatek do prezentu. Raczej żadna mała dziewczynka nie zdoła się im oprzeć.Chrzest święty – idealna okazja do wręczania symbolicznych prezentów

Chrzest święty to jedna z nielicznych okazji, by podarować dziecku symboliczny prezent, upamiętniający tak ważny dzień. Wiele osób zastanawia się po powinno się podarować dziecku na tę okoliczność. Warto rozważyć zakup unikatowych, pamiątkowych i zarazem użytkowych rzeczy. Jeśli prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnej łączy wszystkie te cechy, prawdopodobnie jest świetnym wyborem. Wszystkie spersonalizowane przedmioty, na których widnieją wygrawerowane słowa są wyjątkowymi i niepowtarzalnymi prezentami. 

Prezenty na chrzest dla chłopca, jak również dla dziewczynki, nie muszą być wyszukane i bardzo drogie, by sprawiały radość. Tu liczy się raczej symbolika i sentyment, którym będzie darzona podarowana rzecz. Prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnej forum oraz blogi internetowe mogą być kopalnią wiedzy w tym temacie. Warto dobrze przemyśleć kwestię prezentu i dobrać go stosownie do okoliczności. Pamiętaj też, by przed zakupem podarunku skonsultować tę kwestię z innymi bliskimi. Dobrze, gdyby dziecko otrzymało zróżnicowanie prezenty, które się nie dublują. 

Prezenty na chrzciny dla chłopca i dziewczynki zazwyczaj wybiera się ze sporym wyprzedzeniem. Warto poświęcić trochę czasu i energii na znalezienie podarunku, który w 100% będzie spełniał Twoje oczekiwania i spodoba się dziecku oraz jego rodzicom. Maluchy w dniu swojego chrztu nie rozumieją jeszcze powagi sakramentu, jaki przyjmują. Kiedy jednak dorosną, dzięki zdjęciom, filmom i prezentom, będą miały swoją własną namiastkę i pamiątkę z tego dnia.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.