Dewocjonalia

Dewocjonalia

Zdawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach wszelkie dewocjonalia stanowią już melodię przeszłości. Łatwo ulec złudzeniu, że były ważnymi symbolami w dawnych czasach, stanowiąc nie tylko noszone na co dzień symboliczne ozdoby, ale również ważne elementy wystroju wnętrz zarówno na wsiach, jak i w miastach. Tymczasem Polacy wciąż w ponad dziewięćdziesięciu procentach są katolikami, a związane z katolicyzmem symbole stanowią dla nich silne odwołanie do wiary i przekonań religijnych. Sklep z dewocjonaliami GRAWERCOM oferuje swoim klientom najróżniejsze przedmiotu kultu religijnego, takie jak medaliki złote, obrazy czy ramki, które mogą stać się wspaniałym prezentem na różne okazje.

Jakie znaczenie mają dewocjonalia?

Ze względu na swój charakter i tematykę dewocjonalia to przedmioty, które mają wielkie znaczenie dla osób wierzących. Najczęściej kupowane są więc w ramach prezentu przez osobę wierzącą, ale i dla osoby wierzącej. Tego rodzaju symboliczny prezent może w wyjątkowy sposób podkreślić wagę danego święta, a przy okazji połączyć dwie osoby wyznające tę samą wiarę. Znajdujące się w ofercie GRAWERCOM obrazki srebrne przedstawiają różne sceny biblijne o wielkim znaczeniu symbolicznym, które dodatkowo uwydatnia charakter święta czy relacji łączącej dwie osoby. Firma oferuje dużo pomysłowych prezentów dla osób wierzących w różnym wieku, a w związku z tym z łatwością można w niej wybrać piękne podarunki na najróżniejsze okazje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prezenty tego rodzaju były również wręczane niezależnie od kościelnych świąt, ceremonii czy uroczystości. W kocu symbol Anioła Stróża może stać się ważnym talizmanem na co dzień i przypominać danej osobie o tym, że ktoś się o nią troszczy czy o nią dba.

Idealny prezent ślubny

Przygotowania do ślubu bliskich znajomych, przyjaciół czy członków rodziny zawsze dochodzą do momentu, w którym konieczne jest wybranie odpowiedniego prezentu. W tym wypadku coraz częściej para młoda przygotowuje listy upragnionych sprzętów domowych, sugeruje wręczanie gotówki potrzebnej na przyszły dom czy też wina lub zabawek zbieranych dla domów dziecka jako dodatku. Jeśli jednak wybieramy się na ślub osób wierzących, jednym z dodatków może być drobiazg o charakterze religijnym. W przeciwieństwie do wielu prezentów, które z biegiem lat się zużyją czy być może stracą na wartości, pamiątki ślubne w postaci dewocjonaliów mogą przez wiele lat przywoływać na myśl wspomnienia z tego ważnego dnia i podkreślać wiarę dwojga kochających się ludzi. Obraz na ślub może stanowić dekorację w pierwszym wspólnym mieszkaniu małżeństwa, a potem w kolejnych miejscach, w których będzie ono razem budować swoją rodzinę. Dewocjonalia z GRAWERCOM to również pomysł na wyjątkowy prezent z okazji rocznicy ślubu. Obraz na rocznicę ślubu przedstawiający na przykład Świętą Rodzinę czy też Anioła Stróża będzie w dniu wielkiego jubileuszu przypominał dwójce ludzi o tym, że przed laty przysięgali sobie przed Bogiem miłość i wierność. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na rocznicę ślubu wybrać dla bliskich osób, w sklepie GRAWERCOM znajdziesz ogromny wybór pięknych dewocjonaliów, które będą stanowiły pamiątkę na wiele lat.

Prezenty na pamiątkę chrztu i narodzin

Własne chrzciny to dzień, który mało kto pamięta, a jednak nie raz ze wzruszeniem odkrywamy po latach pamiątkowe zdjęcia czy drobne symbole religijne wręczone dla nas rodzicom tego dnia. Prezent na chrzest w postaci małego medalika ze złota, srebrnego obrazka czy ramki z grawerem po wielu latach może przypomnieć obdarowanej osobie o miłości rodziców chrzestnych czy innych bliskich osób. Pamiątka Chrztu Świętego czy wizerunek Świętej Rodziny będzie już na zawsze wartościowym prezentem, który kojarzony będzie z pierwszym przyjętym sakramentem i wychowaniem w duchu katolickim. Dewocjonalia tego rodzaju mogą również okazać się cudownym prezentem z okazji narodzin długo oczekiwanego potomka. Święta Rodzina w tym wypadku będzie stanowiła piękny symbol założenia rodziny przez dwoje ludzi, podobnie jak Matka Boska Karmiąca. Oferta sklepu GRAWERCOM wychodzi naprzeciw potrzebom klientów szukających prezentów na najróżniejsze okazje, a przecież narodziny dziecka wśród bliskich są warte upamiętnienia i uhonorowania. 

Dewocjonalia dla dzieci

Dewocjonalia to wartościowy prezent dla dzieci, jeśli są one wierzące i wychowywane w wierze katolickiej. W takim wypadku w okresie dziecięcym nie brakuje okazji, aby wręczyć dziecku unikatową pamiątkę na całe życie. Jedną z najważniejszych z nich jest oczywiście Pierwsza Komunia Święta. Nie da się ukryć, że na ten dzień każde dziecko od pewnego momentu czeka z wielkim zniecierpliwieniem. Długotrwałe przygotowania, emocje związane z pierwszą spowiedzią i kolejny sakrament, tym razem w pełni zapamiętany przez zainteresowanych, robią na dzieciach ogromne wrażenie. Nie mniejsze emocje budzą późniejsza uroczystość w gronie rodziny i przyjaciół oraz wręczanie prezentów z tej okazji. Na liście najczęściej znajdują się upragnione zabawki, rowery czy komputery. Od wielu lat jednak właśnie ten dzień jest niemal zawsze dniem, w którym dzieci otrzymują również symboliczne dewocjonalia. Medalik złoty czy obrazki przedstawiające dziecko w towarzystwie Anioła Stróża bardziej niż jakikolwiek inny prezent podkreślają rangę tego dnia i jego znaczenie w duchowym rozwoju dziecka. Prezent na komunię może być drobiazgiem, które dziecko, później nastolatek, a w końcu dorosły człowiek, będzie nosił zawsze na szyi. Może też być pięknym obrazkiem, który najpierw będzie wisiał w pokoju dziecięcym, później w pokoju nastolatka, a w końcu powędruje z młodym człowiekiem do pierwszego własnego mieszkania. Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka jest bierzmowanie. Tym razem emocje sięgają zenitu w związku z o wiele bardziej zaawansowanymi przygotowaniami w kościele, jak i z koniecznością wyboru swojego trzeciego imienia. Z tej okazji warto wręczyć młodemu człowiekowi medalik z grawerem przedstawiającym jego nowe imię oraz tą ważną datą czy też obrazek ze świętymi. 

Uniwersalny pomysł na dowolny jubileusz

Warto podkreślić jeszcze raz, że dewocjonalia wcale nie należą do prezentów, które sprawdzają się wyłącznie w przypadku świąt kościelnych czy też związanych z wyznawaną wiarą uroczystości. W rzeczywistości mogą stać się trafionym prezentem na każdą okazję, jeśli tylko solenizant lub jubilat jest osobą wierzącą i ceniącą pamiątki o charakterze religijnym. Na przykład skarbonki z aniołami mogą stać się dla dzieci prezentem na urodziny, tym bardziej że firma GRAWERCOM zapewnia możliwość wygrawerowania na nich życzeń czy nawet motywów graficznych, które mogą nawiązywać do danej okazji. Z kolei srebrne obrazki przedstawiające świętych mogą być doskonałym prezentem dla bliskich osób obchodzących imieniny, urodziny czy nawet na Dzień Babci, Dzień Matki czy Dzień Dziadka. Jeśli tylko mamy pewność, że tego rodzaju upominek sprawi drugiej osobie radość, a ukryty w nim przekaz będzie strzałem w dziesiątkę, warto zdecydować się na unikatowe dewocjonalia z GRAWERCOM.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.