Prezent na komunię dla dziewczynki, dlaczego tak ważny?

Prezent na komunię dla dziewczynki ma charakter bardzo symboliczny. Pierwsza Komunia Święta stwarza możliwość przystąpienia do sakramentu zaznania Łaski Bożej. Prezenty otrzymane na tę okoliczność, zachowuje się nieraz na całe życie oraz przechowuje jako cenne pamiątki z dzieciństwa. Dobrze, żeby prezent taki wyrażał miłość, troskę oraz zaangażowanie darczyńcy w proces wybrania prezentu. Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna okoliczność, prezent dawany z tej okazji dla dziewczynki powinien być wartościowy oraz nieco symboliczny.

           

Prezent na komunię dla dziewczynki

Rynek komunijny rządzi się swoimi prawami. I choć wiele lat temu królowały rowery, a później komputery jako potencjalne prezenty z okazji komunii, współcześnie już nieco się od tego odchodzi. Istnieją jednak pewne klasyczne prezenty, które zawsze wypadną dobrze jako prezent na komunię dla dziewczynki. Hitem są obrazki srebrne — wygrawerowany obrazek, wykonany w całości ze srebra najwyższej próby, w formie do powieszenia na ścianie, może stać się ikoną, która będzie towarzyszyła dziecku przez całe życie.

Prezenty na komunię dla dziewczynki: obrazki srebrne, pamiątki, medalik złoty

Doskonałym wyborem jako prezent na komunię dla dziewczynki mogą być nie tylko obrazki srebrne, ale również inne pamiątki I Komunii Świętej wykonane w innych postaciach. Dobrym pomysłem są medaliki z grawerem w komplecie ze srebrnym łańcuszkiem. Srebrne medaliki mogą być noszone na co dzień oraz od święta. Medalik to swoisty symbol oraz wyznanie wiary, a bardzo często również pierwsza cenna biżuteria, jaką otrzymuje mała dziewczynka.

              

Prezent komunijny dla dziewczynki: kolczyki złote, kolczyki z diamentem

Innym ciekawym pomysłem, z którego na pewno ucieszy się mała dziewczynka, są klasyczne złote kolczyki. Kolczyki złote, kolczyki z diamentem to najlepszy wybór jeśli chodzi o uniwersalny dodatek biżuteryjny, który przyda się każdej, nawet bardzo młodej dziewczynie. Noszone od święta w trakcie procesu dorastania, będzie przypominał dziewczynie o tym ważnym wydarzeniu, jakim jest Komunia Święta oraz przywoływał na myśl hojnego darczyńcę. Złote kolczyki oraz kolczyki z diamentem (jednokamieniowe lub wielokamieniowe) to biżuteria, która się nigdy nie starzeje. Złoto jest odporne na zużycie mechaniczne oraz uszkodzenia, wygląda przepięknie nawet po wielu latach. Złoto to cenny surowiec, który od lat nie traci na wartości, a nawet przeciwnie — wydaje się być stabilną oraz pewną lokatą kapitału. Z uwagi na wielkość, czystość, barwę oraz szlif kamienia, kolczyki z diamentami znacząco różnią się między sobą ceną, nie muszą więc kosztować majątku. Możemy kupić klasyczne wkrętki lub kolczyki zapinane na zapięcie angielskie. Co tylko wpadnie w oko! Zdecydowanie warto kupić dziewczynce złotą ozdobę jako prezent z okazji komunii.

Oryginalne prezenty na komunię dla dziewczynki

Bez względu na to, który prezent wybierzemy z tych powyżej wymienionych, mamy pewność, że obdarowana dziewczynka się ucieszy, oraz że nasz prezent zachowa na wiele lat. Skorzystanie z usługi grawerowania srebrnych lub złotych upominków to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy mieć pewność, że nasze oryginalne prezenty na komunię dla dziewczynki będą miały charakter w pełni unikalny. Decydując się na grawerowanie srebra lub złota, nadajemy im unikatowy rys oraz dodajemy wyjątkowości, co podkreśla rangę wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.