Medalik złoty na komunię

Pamiątka komunii

Złoty medalik to piękny element biżuterii, jak również pamiątka sakramentu, która zostanie z dzieckiem przez całe życie. Aby jednak medalik pełnił funkcję użytkową, powinien zawisnąć na łańcuszku. Właśnie w takiej formie po darowuje się go z okazji pierwszej komunii świętej. Dzięki temu, już w dniu sakramentu, dziecko może go nosić.
Złoty łańcuszek z medalikiem na komunię dla chłopca to bardzo dobry wybór. To właściwie jedyna biżuteria, jaką zwykle noszą chłopcy. O ile dla dziewczynek jest większy wybór w tym temacie, o tyle dla płci przeciwnej nie jest to już takie oczywiste. Warto więc postawić na zakup prostego, złotego łańcuszka. Oczywiście w komplecie z odpowiednim medalikiem. Tu także najlepiej stawiać na proste, minimalistyczne formy. Najczęstszym wyborem jest po prostu krzyżyk. I jeśli właśnie takiego podarunku szukasz dla chrześniaka, wnuka, czy innego bliskiego dziecka, pamiętaj, że mniej znaczy więcej.
Zastanawiasz się jakie medaliki na komunie dla dziewczynki będą najlepszym wyborem? Panuje pełna dowolność, ale pamiętaj, by dopasować go do osobowości i upodobań dziecka. W wieku, w którym przystępuje się do komunii świętej, zazwyczaj dzieci, a szczególnie dziewczynki, posiadają już swój indywidualny styl i mają swoje modowe upodobania. Na szczęście medaliki do komunii są dostępne w wielu wersjach, kształtach i rozmiarach. Możesz więc mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego. Możesz postawić na model z wizerunkiem świeckiej postaci, lub prosty i uniwersalny krzyżyk. Do wyboru są też bardziej klasyczne wzory, jak na przykład aniołek.

Medalik z grawerem

Możesz sprawić, że podarowany medalik na zawsze pozostanie w pamięci obdarowanego dziecka. Indywidualny grawer z datą komunii świętej lub z inicjałami dziecka nadadzą mu osobistego charakteru. Choć najbardziej liczy się wnętrze, warto by złoty medalik na komunię miał eleganckie opakowanie. A co, jeśli byłaby możliwość jego personalizacji? To oczywiście możliwe! Grawerowana tabliczka wewnątrz pudełka pozwala wiele wyrazić. Możesz umieścić na niej cytat, życzenia, fragment z biblii i dodać wybrany znak graficzny (aniołek, krzyżyk…). Tak opakowany prezent z pewnością pozytywnie zaskoczy obdarowane dziecko, jak i wszystkich gości.

medalik na komunię

Pierwsza Komunia Święta-pamiątka z grawerem


Wysoka próba złota, kunszt wykonania i dbałość o najmniejsze szczegóły, to cechy idealnego medalika na komunię. Ciekawe zdobienia i atrakcyjne formy sprawią, że staną się one ponadczasową biżuterią, którą można nosić zawsze - bez względu na modę i zmieniające się trendy. Dzięki wysokiej jakości wykonania, nie ma powodów do obaw, że medalik ulegnie zniszczeniu, czy też, że kolor wyblaknie. Nawet przy codziennym użytkowaniu. Wzór na medaliku może przedstawiać Maryję z Dzieciątkiem, Jezusa, aniołka, Matkę Boską i inne świeckie postacie.
Medalik złoty na komunię to piękny symbol i pamiątka tak ważnego sakramentu. Będzie przypominał dziecku jego powagę oraz fakt, że jest częścią wspólnoty katolickiej. Wybierając tego typu podarunek, masz pewność, że wręczasz dziecku piękny i ponadczasowy przedmiot.

                                                                komplet na komunię

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.