Pierścionek zaręczynowy białe złoto

Pierścionek zaręczynowy

Już w starożytności ludzie wierzyli, że pierścionek zaręczynowy jest w stanie utrwalić uczucie dwojga zakochanych narzeczonych, ponieważ okrąg już wtedy był symbolem idealnej wieczności. Biżuteria ta przez ten czas znacznie ewoluowała i z metalowego drucika stała się eleganckim, złotym pierścionkiem z diamentem. Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych symbolizują miłość, trwałość oraz wierność.

Pierścionek zaręczynowy jest również informacją dla innych mężczyzn, że dana kobieta jest już zajęta. Ta tradycja wywodzi się z średniowiecza. Wierzono również, że pierścionek zaręczynowy z brylantem (konkretnie z szafirem) noszony przez nieszczerą osobę – zmieniał swój kolor. Rozkwit tej wspaniałej tradycji jest wiekowana na XVI- oraz XVII-wiek, kiedy to artyści – pisarze oraz aktorzy - przypomnieli o wręczaniu biżuterii ukochanym osobom.

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

Zgodnie z polską tradycją – narzeczona, aż do dnia ślubu powinna nosić pierścionek zaręczynowy na prawej dłoni. Biżuteria powinna znajdować się dokładnie na palcu serdecznym, czyli tym najbliższym małemu. Ta tradycja noszenia pierścionka zaręczynowego na prawej dłoni ma znaczenie symboliczne, ponieważ to właśnie tę rękę kładziemy na sercu podczas najważniejszych w naszym życiu wyznań takich jak np. przysięga małżeńska.

Często po ślubie pierścionek zaręczynowy jest przekładany na palec serdeczny lewej dłoni, aby ustąpić miejsca obrączce. Wiele Pań jednak decyduje się na noszenie obu pierścionków na jednym palcu i jest to coraz częściej spotykana praktyka w naszych czasach.

Warto również wiedzieć, że tradycja noszenia pierścionka zaręczynowego na lewej dłoni jest zdecydowanie mniej popularna na świecie. W zdecydowanej większości państw kobiety noszą pierścionki zaręczynowe od samego początku na lewej dłoni.

Jaki pierścionek na zaręczyny?

Wiele osób zachodzi w głowę – jaki pierścionek wybrać na zaręczyny? Nie jest to łatwa decyzja, ponieważ oprócz koloru czy wzoru – musimy również odpowiednio dobrać rozmiar. Najważniejsze jednak jest to, aby pierścionek zaręczynowy z diamentem odróżniał się od innych swoim kształtem, kamieniem i materiałem, ponieważ powinien on mówić o szlifowaniu miłości ukochanych, złotych zasadach związku oraz jego trwałości i wierności. Szukając idealnego modelu, można wybierać spośród:

  • Pierścionek z diamentem na zaręczynypierścionek zaręczony z diamentem jest najbardziej klasycznym wyborem, ponadczasowym i eleganckim. To właśnie taką biżuterię najczęściej polecamy na zaręczyny. Diamenty są symbolem siły i trwałości, więc mają zagwarantować związkowi wierność oraz miłość.

  • Złoty pierścionek na zaręczynyzłoty pierścionek zaręczynowy to zdecydowanie najczęściej wybierana opcja. Tutaj ponownie wygrywa symbolika, która wskazuje na „złote zasady” związku. Dodatkowo złota biżuteria kojarzy nam się nie tylko z elegancją, ale również luksusem – a kto z nas nie chce rozpieszczać ukochanej osoby?

  • Pierścionek zaręczynowy białe złoto – białe złoto to hit ostatnich lat, weszło w modę stosunkowo nie dawno, ale wiele osób bardzo je sobie upodobało. Pierścionek zaręczynowy z białego złota nie jest popularnym wyborem, więc na pewno sprawdzi się dla osób, które nie lubią klasycznych rozwiązań. Białe złoto jest stopem złota, które zostało zmieszanie z metalami o srebrzystobiałej barwie np. palladem czy srebrem.

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionki zaręczynowe to jedna z najczęściej wybieranych biżuterii z oferty naszego sklepu internetowego Grawercom.pl. Warto jednak pamiętać, że mogą być one również świetnym pomysłem na prezent z innej okazji. Wiele kobiet wybiera złoty pierścionek z diamentem jako pamiątkę narodzenia pierwszego dziecka. Spotkaliśmy się także z tradycją, że pierścionek zaręczynowy z białego złota został wybrany jako podarunek z okazji otwarcia nowej firmy.

Pierścionki zaręczynowe to wspaniała tradycja, która od zawsze jest pielęgnowana w naszej kulturze. Przez te wszystkie lata bardzo ewoluowała – podobnie jak sama biżuteria – ale niezmiennie kojarzy nam się z ważnym momentem i wydarzeniem w naszym życiu.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.